Në Dellçevë janë gjetur granata nga Lufta e Dytë Botërore

Arkivi: Granadë / Foto: MPB

Paraditen e djeshme në stacionin policor është raportuar se në fshatin Gabrovo-delçevsko gjatë gërmimit të dheut për ujësjellës me makinë pune janë gjetur dy granata të cilat pas gërmimit kanë mbetur në sipërfaqen e tokës. .

Punonjësit e policisë kanë dalë në vendngjarje dhe kanë konstatuar se janë dy granata me origjinë nga Lufta e Dytë Botërore.

Granatat e gjetura janë grumbulluar nga ZSHS për veprime të mëtejshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës