Një avion ushtarak amerikan është rrëzuar pranë ishullit japonez Yakushima

Një avion ushtarak amerikan "Osprey" (Osprey) u rrëzua në oqean pranë ishullit japonez Yakushima, tha Roja Bregdetare Japoneze.

Në aeroplan kanë qenë tetë persona dhe nuk ka asnjë informacion për gjendjen e tyre.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:47 me orën lokale. Banorët vendas raportuan se flakët u panë në motorin e majtë të avionit përpara se të rrëzohej në oqean.

Yakushima është një nga ishujt e arkipelagut Ohsumi në prefekturën Kagoshima të Japonisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës