Një pjesëtar i klanit Skaljar është vrarë në Tivar

Policia në Mal të Zi / Foto: MPB

Një anëtar i një grupi të organizuar kriminal është vrarë mëngjesin e sotëm në një shkëmbim zjarri në Tivar, raporton malazezi "Vijesti“, referuar informacioneve të Ministrisë së Brendshme vendase. Siç mësoi “Vijesti”, ka mbetur i vrarë Edmond Mustafa, pjesëtar i klanit Skaljar.

Policia ka bllokuar qytetin dhe është në kërkim të autorëve. Dëshmitarët okularë thonë se kanë dëgjuar disa të shtëna dhe një grua ishte me viktimën.

Ata thanë se sulmuesi është arratisur me motoçikletë, ndërsa viktima është dërguar në ambulancë.

Policia ndodhet në vendngjarje, hetimet po vijojnë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës