Vlado Georgiev është i bindur se Toka është e rrafshët, ndaj u bë cak i batutave në rrjetet sociale.

Foto: Instagram/Twitter/Vlado Georgiev

Këngëtari Vlado Georgiev u bë një temë e nxehtë në mediat sociale pasi ai ndau se ai mbështet teorinë popullore të konspiracionit se planeti Tokë është, në fakt, një pjatë e sheshtë.

Ai ka shpërndarë një foto në profilin e tij në Twitter, ku shkruan se e ka “zoom” 48 herë.

“Sa e rrumbullakët është, sa sferike është dhe e zmadhuar 48 herë”, ka shkruar këngëtarja në përshkrimin e fotos ku shihet një trup i madh uji.

Postimi i tij tërhoqi menjëherë vëmendjen e përdoruesve të Twitter, të cilët i shkruan komente të shumta humoristike.

“Të pretendosh se Toka është një pllakë e sheshtë është si të pretendosh se graviteti nuk ekziston. Është absurde”, “A mendon seriozisht se Toka është një pjatë e sheshtë apo kjo është një lloj shakaje?”, “Vazhdo të këndosh”, “Zot, sa larg ke shkuar. Më pak verë, më pak verë", "Vëlla, shiko hënën dhe pjesën tjetër të trupave qiellorë. Ndoshta shumë gjëra do të bëhen të qarta”, janë disa nga komentet.

Po ashtu, një nga paraqitjet e tij të ftuara në televizionin serb Nova, ku foli për këtë temë në vitin 2019, filloi të publikohej në rrjetet sociale.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës