Një delegacion qeveritar bëri homazhe dhe vendosi lule në nderim të mbrojtësve dhe me rastin e 22 vjetorit të ngjarjeve në Kalenë e Tetovës.

Delegacioni i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, i kryesuar nga ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe këshilltari i mbrojtjes i kryetarit të Qeverisë, Dragan Vasilevski, sot para “Monumentit të Veteranëve Në parkun “Gruaja luftëtare” në Shkup, bënë nderime dhe vendosën lule për nder të mbrojtësve, pjesëmarrës në betejat e armatosura të Kalasë së Tetovës, në konfliktin ushtarak të vitit 2001.

Në përkujtimin e 22-vjetorit të ngjarjeve në Kale të Tetovës, para “Monumentit të Mbrojtësve” në parkun “Femra Luftëtare” në Shkup, morën pjesë disa delegacione të rangut të lartë, të cilët bënë nderimet dhe vendosën lule, ndër të cilët një delegacion nga zyra e Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, pjesëtarë të ushtrisë dhe policisë, përfaqësues të mbrojtësve, miq dhe familjarë të tyre.

Aktiviteti organizohet nga partia “Dinjiteti”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës