Qeveria nuk e njeh emrin e vajzës së Elon Musk dhe Grimes

Foto: Profimedia

Ish-gruaja e pronarit të SpaceX, Tesla dhe Twitter Elon Musk, Claire Buescher i njohur më mirë si Grimes vendosi të ndryshojë emrin e fëmijës, raporton Faqja Gjashtë.

Foto: Printscreen - Instagram

Këngëtarja Grimes ka vendosur të ndryshojë emrin e vajzës së saj dhe ka shkruar për këtë në Instagramin e saj.

"Ajo është Y tani, ose "Pse?", apo thjesht "?". Por qeveria nuk e pranon. “Kurioziteti, pyetja e përjetshme… e kështu me radhë”, shkroi Grimes.

Elon Musk dhe Grimes filluan lidhjen në vitin 2018. Në maj 2020, çifti mirëpriti një djalë, të cilin e quajtën X Æ A-12. Në shtator 2021, ata njoftuan se po ndaheshin dhe tre muaj pas ndarjes, në dhjetor, një nënë surrogate lindi vajzën e tyre Y.


Në mars 2022, u zbulua se Grimes po takohej me një grua transgjinore, Chelsea Manning, por ata u ndanë në korrik.

FOTO | Sa trashëgimtarë ka Elon Musk, pronari i ri i Twitter?

FOTO | 'Bëra diçka të çmendur': Grimes iu bë një operacion në vesh për t'u dukur si një kukudh?

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës