Gjoba totale prej 183.000 denarë dhe suspendim për përleshjen në Tetovë

Foto: Pamja e ekranit

Në ndeshjen e ligës së tretë në grupin perëndimor, e cila përfundoi me fitoren e Tetex-it prej 71:65, pati një përleshje të përgjithshme mes basketbollistëve të dy skuadrave, ndërsa tani dënimi nga federata e basketbollit, i cili arrin në 183.000 denarë. është ndarë.

Në këtë incident disa basketbollistë kanë shkëmbyer goditje me shqelma dhe grushta, ndaj shumica e tyre e kanë mbyllur ndeshjen para kohe. Ndeshja u mbyll me vetëm shtatë basketbollistë në fushë, Tetex mbeti me katër, ndërsa Mega me tre. Tetex erdhi në fitore me një kthesë pas asaj situate dhe në tre minuta e gjysmë e fundit arriti një seri prej 16:4.

Për këtë incident Tetex do të duhet të paguajë 94.000 denarë, ndërsa Mega 89.000 denarë.

Disa nga autorët kryesorë morën suspendim, ndërsa dënime ka edhe për gjyqtarët Dimoski dhe Gavrilovski, si dhe për delegatin Nikov. Të pezulluarit dënohen me katër ndeshje dhe merren parasysh të gjitha gradat e garës.

VIDEO | Një sherr i përgjithshëm në një ndeshje basketbolli në Tetovë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës