Viti në plazh me shembullin e Dejan Matiqit: Me dietën lipo “nga yndyra nuk ka mbetur thuajse asgjë”

dejan matic
Dejan Matic / Foto: Promo

Pa uri, pa nevojë të vazhdueshme për ushqim dhe ndihesh fantastik. Nëse jeni mbipeshë, atëherë do të përdorni yndyrën tuaj si “karburant”.

Shumë e “përziejnë” me vëllain e tij binjak për shkak të pamjes së re Sasa Matic, dhe ka nga ata që nuk mund ta njohin atë. Këngëtari i muzikës popullore humbi peshë në mënyrë drastike në vetëm tre muaj dhe sot duket dhe ndihet shumë mirë. Djali i tij ka bërë shaka në rrjetet sociale duke i komentuar babait të tij: “Pothuajse asgjë nuk ka mbetur nga dhjami”. Këngëtarja nga ana tjetër flet hapur se si ka humbur 15 kilogramë në një kohë kaq të shkurtër.

- Të dashurit e mi janë të kënaqur me figurën time të re. Më lavdërojnë, u pëlqen dhe sigurisht që tani në këtë formë e kam shumë më të lehtë të shoqërohem dhe të luaj me fëmijët. Nuk është e papërfillshme të shqetësoheni për gjendjen tuaj fizike dhe pamjen. Nuk është vetëm një moment estetik. Këtë e kupton vetëm kur futesh në top formë – shpjegon Dejan Matic.

Matic i është mirënjohës, siç shprehet ai, “mikut të tij Kenan Mandra dhe ekipit të Shëndetit Ndërkombëtar, si dhe dietës me liposuksion. Meqë ra fjala, dietologu Kenan Mandra është themeluesi i protokollit të dietës së liposuksionit, me ndihmën e të cilit shumë personazhe të famshëm dhe të famshëm të filmit i thanë lamtumirë peshës së tepërt përgjithmonë. Programi i liposuksionit përfshin një protokoll diete, i cili na lehtëson dilemën se çfarë duhet të konsumojmë dhe çfarë nuk duhet të konsumojmë dhe përveç zgjedhjes së ushqimit, kemi marrë edhe suplemente të caktuara dietike, të cilat janë në formën e pijeve proteinike.

- Pa uri, pa nevojë të vazhdueshme për ushqim dhe ndihesh fantastik. Nëse jeni mbipeshë, atëherë do të përdorni yndyrën tuaj si “karburant”, por nëse dëshironi vetëm të ushqeheni shëndetshëm, atëherë do ta bëni këtë përmes përbërësve të përzgjedhur me kujdes – shpjegon dietologu Kenan Mandra.

Dejan Matic pranon se nuk ka ndier aspak uri falë suplementeve “Lipo alpha” dhe “Lipo beta”.

– Dieta e liposuksionit ka rregullat e veta që duhet të ndiqni, por uria nuk ndihet, më e rëndësishmja. Përveç kësaj, kam bërë ushtrime, e dua rutinen dhe tashmë e gjithë ajo punë ka dhënë rezultate të dukshme - këngëtari zbulon dhe mohon thashethemet se i është dashur të humbasë peshë për shkak të problemeve shëndetësore: Arsyeja është dëshira për t'u ndjerë patjetër më mirë dhe më mirë. formë me më pak peshë. Përndryshe, nuk ka arsye për t'u shqetësuar. Unë jam i shëndetshëm dhe nuk kam pasur asnjë problem. Unë qëndroj shumë aktiv dhe në formë të mirë.

Dieta e liposuksionit është e vetmja dietë e testuar klinikisht dhe e provuar për humbje peshe në 50 vitet e fundit në rajonin e ish-Jugosllavisë. Testi u krye në Moskë nga Instituti për Testime Bioteknologjike - Klinika për Humbje Peshe e Ministrisë së Shëndetësisë në Rusi. Dieta është me rekomandime klinike. Rezultatet e provës klinike: reduktim 9,2% i yndyrës me 14 ditë mbajtje të masës muskulore, humbje peshe prej 5 deri në 11 kg në 14 ditë.

Programoni konsultën tuaj falas në qendrën "Lipo Diet" të "International Health" Maqedoni (në rrugën Dimitrie Cupovski 22) ose telefononi 02 3151714, 070 535033.

* Teksti PR komercial

Video e ditës