VIDEO VIRAL: Gazetarja vendos prezervativin për të mbrojtur mikrofonin nga uragani në Florida

Kayla Geller
Kayla Geller / Foto: Printscreen/Twitter

Uragani Ian që e goditi Florida, SHBA, fshiu disa banorë dhe la miliona pa energji elektrike, edhe pse autoritetet ndërmorën operacione të dëshpëruara shpëtimi në të gjithë vendin.

Sipas PowerOutage.us, që nga fillimi i së enjtes, më shumë se 2 milionë klientë kanë mbetur pa energji për shkak të stuhisë masive, e ndjekur nga shumë pemë të rrëzuara, makina, etj.

Ndërsa Uragani Ian shpërtheu në Florida, reporteri i NBC Kayla Geller, doli me raportim të sigurt, duke vendosur me krenari dhe shkathtësi një prezervativ në mikrofonin e saj.

"Është ajo që ju mendoni se është." Është një prezervativ. Ne nuk mund t'i lagim mikrofonët, kështu që duhet të bëjmë atë që duhet të bëjmë," u tha Geller shikuesve të saj në Instagram.

Videoja u shpërnda edhe në Twitter, e cila shkaktoi një reagim masiv tek përdoruesit. Galler ishte në terren së bashku me shumë gazetarë të tjerë televizivë, por pak përgatitje parandaluese ndihmoi shumë.

Video e ditës