Vinicanec ka marrë një kallëzim penal për një koment në internet

Foto: Ilustrim

Një tridhjetë e tre vjeçar nga Vinica ka marrë kallëzim penal për një koment në internet.

“SVR Ohër ka paraqitur kallëzim penal kundër Z.D.(33) nga Vinica për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për veprën penale “përhapje e materialit racist dhe ksenofobik përmes sistemit kompjuterik”. Më 12 mars, pas publikimit të lajmit në një portal interneti, i akuzuari ka shkruar një koment duke nxitur dhe nxitur urrejtje dhe diskriminim”, njofton MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës