Vincenzo Montella është trajneri i ri i Turqisë

foto: EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Siç ishte bërë e ditur në periudhën e kaluar, është konfirmuar sot Federata Turke e Futbollit.

Pas rezultateve të këqija, Stefan Kunz u largua nga stoli përzgjedhës dhe federata gjeti menjëherë një zëvendësues.

Futbollisti legjendar italian Vincenzo Montella është zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares më të mirë Turqia.

Montella ka tashmë 10 vite përvojë trajneri dhe është një plus i madh që gjatë karrierës së tij ka drejtuar edhe Adanan, një klub që garon në rangun më të lartë të futbollit turk. Ai gjithashtu ka bashkëpunuar me Catania, Fiorentina, Sampdoria, Milan dhe Sevilla.

Montella pritet të debutojë kundër Kroacisë më 12 tetor në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës