William Shetner do të jetë njeriu më i vjetër që fluturon në hapësirë

William Shetner
Foto: Printscreen / Instagram

Kapiteni i vërtetë Kirk do të shkojë në hapësirë ​​- dhe do të jetë banori më i vjetër i planetit Tokë që do të fluturojë në hapësirë.

Aktori legjendar 90-vjeçar William Shetner do të bashkohet me Jeff Bezos në fluturimin e dytë civil në hapësirë ​​më 12 tetor.

Aktori, i cili luajti rolin legjendar të Kapitenit James Kirk në serialin televiziv "Star Trek", do të jetë aktori i parë në një rol fantastiko -shkencor që do të shkojë në hapësirë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga William Shatner (@williamshatner)

Roli i luajtur nga Shatner u përsërit në mënyrë serike kur "Star Trek" u zhvillua në një nga ekskluzivitetet më të suksesshme të filmit, me shtatë filma, përfshirë një të drejtuar nga vetë Shetner.

"Kam dëgjuar për hapësirën për një kohë të gjatë. Shfrytëzoj rastin për ta parë vetë. "Çfarë mrekullie," tha Shatner në një deklaratë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga William Shatner (@williamshatner)

Fluturimi do të jetë i disponueshëm në internet në "BlueOrigin.com"Duke filluar nga ngritja, dhe pamjet e fluturimit do të bëhen një dokumentar.

Më 20 korrik, Blue Origin nisi fluturimin e parë të suksesshëm civil në hapësirë, në të cilin mori pjesë edhe pronari i Amazon Bezos. Fluturimi që do të përsërisë përvojën do të zgjasë përsëri 15 minuta dhe do të niset nga Teksasi Perëndimor.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga William Shatner (@williamshatner)

Shetner, përveç historisë interesante të aktrimit prapa tij, është i njohur për interesimin e tij në hapësirë, gjë që konfirmohet nga roli i tij si producent ekzekutiv i serialit "Të Pashpjeguarit" i cili eksploron mistere dhe histori të pashpjegueshme rreth UFO -ve dhe komunikimit me alienët.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga William Shatner (@williamshatner)

Video e ditës