Horoskopi i fundjavës (13-16 maj): Bëhuni gati për transformim

Ndryshuesi i parave dhe gruaja e tij - Quentin Matsys (1514)

Disa ngjarje astrologjike ndodhin këtë fundjavë. Hëna vendoset në shenjën e Peshores të premten, ndërsa në datën 16 hyn në shenjën e Akrepit dhe bën thirrje për transformim.

Dash

Të dy Peshorja dhe Hëna në Akrep fokusohen në marrëdhëniet e përkushtuara, dhe eklipsi hënor tregon intimitet dhe burime të përbashkëta. Një debat nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes jush dhe partnerit tuaj, por dhembshuria dhe dëgjimi mund. Për sa kohë që të dy kujdeseni se si ndihet tjetri dhe jeni të gatshëm të bëni lëshime, mund të përfundoni më të dashuruar se më parë.

Dem

Hëna në Peshore të premten ju fton të kujdeseni për veten dhe të pranoni çdo ndryshim në stilin e jetës tuaj që do të përmirësojë shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Hëna e Akrepit e përqendron energjinë e saj transformuese në shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit dhe angazhimit, duke ju ofruar mundësinë për të thelluar marrëdhënien tuaj me një të dashur - nëse jeni të gatshëm të hiqni bllokimet emocionale mes jush.

binjakë

Peshorja Hëna të premten është në shtëpinë tuaj të pestë të krijimtarisë dhe pasionit në treshen me Saturnin, duke ju ndihmuar t'i ktheni idetë në realitet. Hëna në shenjën e Akrepit dhe eklipsi insistojnë të shqyrtojnë jetën tuaj, duke përfshirë zakonet, stilin e jetës, shëndetin, punën dhe mirëqenien e përgjithshme. Ju duhet të keni një ide të qartë se çfarë funksionon në lidhje me atë që duhet të ndryshoni vërtet. Nuk do t'i shpëtoni dot transformimit, ndaj mos u përpiqni.

Kancer

Hëna në Peshore ndriçon shtëpinë tuaj të katërt dhe tregoni i Hënës drejt Saturnit ju ndihmon të përfundoni gjërat, duke ju lejuar të zgjidhni projektet e vjetruara. Hëna dhe eklipsi i Akrepit fokusojnë energjinë transformuese në shtëpinë tuaj të pestë të krijimtarisë, pasionit dhe romancës. Nëse keni bllokime emocionale që pengojnë kreativitetin dhe marrëdhëniet tuaja emocionale, këto tranzite do t'ju ndihmojnë t'i pastroni ato.

Jupiteri tek Dashi: Bëheni të gjithëfuqishëm dhe plot entuziazëm!

Dashuri

Hëna në Peshore shkëlqen në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, komunikimit dhe komunitetit të premten, dhe trekëndëshi me Saturnin praktik ju ndihmon të përfundoni projektet dhe punët e mbetura. Hëna dhe eklipsi i Akrepit përqendrojnë energji të fuqishme transformuese në sektorin tuaj të shtëpisë dhe familjes. Mund të ketë një ose dy stuhi derisa energjia e vjetër emocionale të zhduket. Hapet një kapitull i ri në jetë.

Virgjëresha

Hëna në Peshore ndriçon financat tuaja të premten dhe trekëndëshi me Saturnin është ideal për të zgjidhur të gjitha çështjet e biznesit dhe financiare. Të shtunën dhe të dielën, Hëna e Akrepit dhe eklipsi fokusojnë energjinë transformuese të komunikimit, lidhjes dhe komunitetit. Ju keni mundësinë ta rishikoni atë dhe më pas të përditësoni mënyrën se si ndërveproni me ata përreth jush, duke përfshirë vëllezërit e motrat, fqinjët dhe komunitetin tuaj.

Peshorja

Të premten, Hëna shkëlqen në shenjën tuaj, duke ndriçuar vetëbesimin dhe natyrën tuaj sociale. Hëna në shenjën e Akrepit dhe eklipsi të shtunën dhe të dielën ju drejtojnë vëmendjen te çështjet e sigurisë së bashku me financat tuaja personale. Ju mund të shihni lehtësisht se çfarë funksionon dhe nuk funksionon financiarisht në jetën tuaj. Pasi ta keni këtë vetëdije, mund të filloni të ndërmerrni hapa për ta korrigjuar atë.

Akrepi

Hëna në Peshore të Premten fokusohet në ëndrrat dhe praktikat tuaja shpirtërore, ndërsa trekëndëshi me Saturnin i shton një udhëzim të vogël praktik atij kombinimi të emocioneve. Të shtunave dhe të dielave, Hëna në shenjën tuaj ndriçon shtëpinë tuaj të parë, duke rritur ndjeshmërinë tuaj. Eklipsi hënor është veçanërisht transformues: nëse doni të thelloni zakonet tuaja të mira ose të hiqni qafe të këqijat, ky është shansi juaj.

Shigjetari

Hëna në Peshore ndriçon sektorin tuaj të miqësive dhe ngjarjeve shoqërore, ndaj planifikoni të kaloni kohë me anëtarët e familjes tuaj të premten. Të shtunën dhe të dielën, Hëna e Akrepit dhe eklipsi fokusohen në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të ëndrrave dhe gjërave mistike. Aftësitë tuaja psikike dhe intuitive do të jenë epike. Transformimi është kyç gjatë këtij tranziti, ndaj sqaroni rolet që luani, si dhe rolet e njerëzve në jetën tuaj.

Bricjapi

Hëna në Peshore të Premten ndriçon shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës dhe trekëndëshi me planetin tuaj sundues Saturn ju bën veçanërisht të talentuar dhe të lumtur në biznes. Hëna dhe eklipsi i Akrepit përqendrojnë fuqinë e tyre transformuese në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë. Prisni ndryshime në atë fushë të jetës suaj, lërini gjërat të zhvillohen në kohën e tyre sepse ndryshimi është në rrugë e sipër.

Mërkuri retrograd do të përmirësojë jetën e dashurisë së tre shenjave të zodiakut

Ujori

Hëna në Peshore të premten ju fton të nisni një aventurë, ndërsa trekëndëshi me Saturnin ju ndihmon të kuptoni se çfarë dhe si të bëni. Të shtunën dhe të dielën, Hëna e Akrepit dhe eklipsi fokusojnë fuqinë e tyre transformuese në karrierën tuaj. Nëse ka gjëra që duhet të ndryshoni, kjo është një mundësi që ai ndryshim të ndodhë.

peshk

Hëna në Peshore ndriçon shtëpinë tuaj të tetë të talenteve të fshehura dhe aftësive psikike, dhe trekëndëshi me Saturnin i referohet magjisë praktike dhe aftësisë së saj për të ndikuar thellësisht jetën. Të shtunën dhe të dielën, Hëna e Akrepit dhe eklipsi përqendrojnë fuqinë e tyre në transformimin e mendjes më të lartë, zgjerimin dhe aventurën.

Video e ditës