VIDEO: Të shtëna në Polin e Kosovës, të plagosur nënë e bijë

Foto: Gazetarët

Një i moshuar që plagosi dy gra në Polin e Kosovës, më parë i kishte ndjekur dhe më pas kishte tentuar ta vriste të moshuarën, ndërsa vajza e saj rreth 40-vjeçare u plagos në krahë duke u përpjekur të mbronte nënën e saj, thanë dëshmitarët okularë për gazetarët e aksidentit. , njoftuan ata mediat e Kosovës.

Dëshmitarët okularë pohojnë se dy femrat e plagosura kanë lidhje me të dyshuarin, por ky nuk është informacion i konfirmuar zyrtarisht.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë së Kosovës Flora Ahmeti.

“Sot në ora 11:45 policia ka marrë informacione për të shtënat dhe plagosjen që ka ndodhur në rrugën “Besa” në Polin e Kosovës”, ka thënë Ahmeti.

Sipas të dhënave nga spitali, e moshuara ka plagë në pjesën e barkut dhe gjymtyrëve të poshtme, por të dyja janë në gjendje stabile.

Policia e Kosovës tha se ka arritur ta identifikojë të dyshuarin, por ende nuk e ka arrestuar atë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës