VIDEO|Spasovski: Policia maqedonase nuk lejoi poshtërimin e popullit maqedonas

Policia e Goce Delcev mbylli rrugën pranë St. Shpëtimi
Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Më lejoni të vlerësoj dhe të përgëzoj profesionalizmin dhe përkushtimin e të gjitha njësive organizative në MPB gjatë planit operativ jashtëzakonisht të mirë zbatuar në fushën e ruajtjes së sigurisë gjatë festimit të ditëlindjes së Goce Dellçevit, ka shkruar ministri Oliver Spasovski në Facebook. .

-Si para varrit të të madhit Dellçev pranë kishës "Sveti Spas", ashtu edhe në pikat kufitare, policia maqedonase deri në detyrë e realizoi me sukses këtë ngjarje të nivelit më të lartë të sigurisë - shembull i mrekullueshëm se si vepron policia e rangut europian.

Falenderoj edhe qytetarët, mediat dhe punëtorët e medias që u treguan të mirëkuptueshëm dhe në mënyrë më profesionale dhanë kontributin e tyre për një nderim vërtet dinjitoz të të madhit Goce Dellçev.

Dhe sigurisht, siç e theksova edhe më parë, policia maqedonase nuk do të lejojë poshtërimin e popullit maqedonas!, thotë Spasovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës