VIDEO INTERVISTË | Velichkovski: Ajo që po bën VMRO-DPMNE me ministritë e reja është kalim nga zgavra në bosh

Ivon Velichkovski / Foto: Sloboden Pechat / Dragan Mitreski

Kontrolli i partive mbi diskursin publik dhe më pas kontrolli i partive mbi paranë publike bëhet duke hedhur një temë para publikut dhe më pas, ja, kemi të bëjmë me simbole, se kush çfarë deklarate ka bërë. me marrjen e detyrës dhe askush nuk flet për këto çështje thelbësore, tha Ivon Veliçkovski në një intervistë për Sloboden Pechat.

“Ajo që po bën sot VMRO-DPMNE nga një në dy ministri është kalim nga zgavra në boshe, po i njëjti buxhet po shpenzohet. Duhet një reformë reale në administratën publike”, tha Veliçkovski.

Ai iu referua edhe deklaratës solemne të kryetares Gordana Siljanovska Davkova, duke e konsideruar atë një akt irredentizmi.

“Të themi konkretisht, me leximin e deklaratës nga Davkova, ajo jo vetëm që ka shkelur një pjesë të marrjes së detyrës, sepse ju merrni detyrën duke nënshkruar dhe dhënë një deklaratë të caktuar, por ajo shtoi një nevojë të panevojshme për të manifestuar irredentizëm, i cili nuk duhet të manifestohet. nga një burrë shteti dhe zyrtar publik”, theksoi Veliçkovski.

Më shumë nga intervista me Veliçkovskin në videon e mëposhtme.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës