VIDEO INTERVISTË | Skerlev: Donald Trump është i çmendur me Princin Harry se është një dreq

Zhaneta Skerlev/Sloboden Pechat/foto Slobodan Djuric

Jeta e familjes mbretërore britanike sa ishte gjallë mbretëresha Elizabeth II ishte pak e mërzitshme, rrodhi si duhej, ishte një monarke precize, por së fundmi ka pasur ndryshime të mëdha, skandale, këtë vit fatkeqësisht dhe lajme të këqija lidhur me monarkinë. , sublimoi ato zhvillimet e fundit për Shtypi i Lirë, Jeanetta Skerlev, korrespondente dhe kolumniste nga Londra.

– Mbretëresha Elizabeth ishte një udhëheqëse klasike e shtetit, shumë thanë se duke qenë se e njihnin veten dinin për mbretëreshën, ndërsa ajo ishte në fron lindën, jetuan dhe madje vdiqën shumë breza. Më herët, Princi Harry ka shkaktuar emocione në familjen mbretërore me martesën e tij me Meghan Markle dhe të gjitha ngjarjet që lidhen me to. Por në muajt e fundit e gjithë jeta “normale” e familjes mbretërore duket se është përmbysur me 180 gradë – thotë Skerlev.

Një nga lajmet kryesore në mediat britanike është lajmi “Ku është Kate”. Ajo u pa për herë të fundit në publik ditën e Krishtlindjeve. 25 dhjetor 2023. Dihet që ai ka bërë një operacion abdominal në janar dhe se është duke u rikuperuar, por publiku po pyet pse po zgjat kaq shumë ai rikuperim, nëse mund të jetë diçka serioze...

Ajo ishte një nga femrat më të fotografuara në Mbretërinë e Bashkuar dhe jo vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që paparacët vijnë këtu nga e gjithë bota, me shpresën për ta fotografuar dhe më pas për t'i shitur fotot shtrenjtë. Aq shumë po shkruhet për të, saqë kanë filluar të shfaqen edhe disa teori, tekste humoristike dhe ironike, por Buckingham Palace nuk jep detaje se ku ndodhet Kate- thotë Skerlev.

Princi Harry e ka humbur mosmarrëveshjen me qeverinë britanike. Ai nuk ka të drejtë për mbrojtje të përhershme gjatë qëndrimit në Britani.

– Në vitin 2020, Harry kërkoi një shoqërim të përhershëm të policisë vendase kur ai të vinte në Angli me familjen e tij, por u refuzua. Tani ai paditi dhe këto ditë u refuzua, thotë ajo.

Mediat amerikane shkruajnë edhe për faktin se Donald Trump është inatosur me Princin Harry, pasi e konsideron atë gënjeshtar. Princi Harry doli në gjykatë me dyshimin se gënjente në dokumentet e tij të emigracionit për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe bëhet fjalë për përdorimin e drogës, për të cilën foli edhe vetë në librin e tij “The Reserve”.

– Donald Trump është i zemëruar me Harry-n sepse, me një fjalë, ai është një i keq. Kur Trump bëri fushatën e parë për t'u bërë president, Meghan deklaroi se nëse ai bëhej president ajo do të largohej nga Amerika. Kjo është arsyeja pse Trump është zemëruar me Mega-n dhe indirekt është inatosur edhe me Harry-n. Trump me sa duket e ka lexuar librin e Harrit, në të cilin ai tregon se si pinte marihuanë kur ishte i ri, dhe gjoja nuk e përmendi atë kur plotësoi dokumentet për hyrjen në Shtetet e Bashkuara, kështu që Trump premtoi se nëse bëhet president, do të rishikojë vendimi për Harrin në Shtetet e Bashkuara - thotë Skerlev.

Më poshtë ndiqni të plotë bisedën me Zhaneta Skerlev:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës