VIDEO INTERVISTË | Naumov dhe Davidovski nga Shtriqi: Nuk kemi shtëpi për shfaqjet tona, kemi pasur bashkëpunim të mirë me MKC edhe më parë, por jo tani

Marjan Naumov dhe Tomislav Davidovski/Foto: Sloboden Pechat/ Slobodan Djuric

“MCC na hapi dyert për shfaqjen ‘Perëndimi i vërtetë’ kur e përgatitëm, na lanë tre muaj në Sallën e Vallëzimit dhe punuam pa problem. Pastaj u bë një turmë e madhe në MCC, dhe tani çfarë po ndodh, kështu që u larguam prej andej. Më shumë hasim dyer të mbyllura se sa të hapura”, tha aktori Tomislav Davidovski nga teatri i pavarur “Strih” në programin e mëngjesit të Shtypit të Lirë.

Ai së bashku me kolegun e tij Marjan Naumov ka sqaruar se shfaqjen “Perëndimi i vërtetë” e kanë bërë pa shoqatë, si person fizik, pas së cilës është formuar ekipi për “Strih”.

“Problemi i përgjithshëm që menduam se do të zgjidhej me kalimin e kohës është një shtëpi për shfaqjen. Në fillim, kur filluam me "Perëndimin e vërtetë" në MCC, kishim bashkëpunim më të mirë dhe më shumë hapësirë ​​për të bërë një show, sesa tani. Tani hasim më shumë dyer të mbyllura dhe është më e vështirë për të jetuar shfaqjen. Ne jemi mysafirë gjatë gjithë kohës”, tha Naumov.

Intervistën e plotë me Naumov dhe Davidovski mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës