VIDEO INTERVISTË | Si u bë studenti ekselent shef prefekt dhe pronar i Fat Kitchen?

Nikola Isailovski - Fet kuzhinë / Foto: "Sloboden Pechat", Dragan Mitreski

A ka Maqedonia gjeni dhe novatorë? Çfarë krijojnë gjenitë dhe çfarë i bën ata të dallohen nga bashkëmoshatarët e tyre? Sa risi ka në këtë vend dhe sa inovativë janë individët tanë dhe sa po punohet? Pyetje që pakkush e di përgjigjen. Shtypi i Lirë do të përpiqet të japë të paktën një pjesë të vogël të përgjigjeve përmes një serie dhe do t'u japë një shans gjenive dhe novatorëve që të prezantojnë krijimet dhe idetë e tyre para publikut të gjerë. Krijues lojërash, shahistë të suksesshëm, inxhinierë, shkencëtarë, balerinë... janë vetëm disa nga personazhet që do të jenë pjesë e serialit tonë. Shpresojmë që në këtë mënyrë të inkurajojmë ndërgjegjësimin e publikut dhe institucionet kompetente që të ndajnë më shumë fonde për këtë qëllim, për të gjetur një mënyrë për të promovuar idetë e tyre aty ku duhet për një të nesërme më të mirë për të gjithë ne. Në të njëjtën kohë, le të jetë kjo një thirrje e hapur për të gjithë ata që duan të ndajnë sukseset dhe risitë e tyre me ne, por edhe me të gjithë publikun, të regjistrohen në adresën zyrtare të emailit.

Nikola Isailovski është pronar ose i njohur si “Fet Tsacko” është pronar i “Fet Kitchen”. Ai thotë për veten se dashurinë për gatimin e ka trashëguar nga gjyshja.

Nikola Isailovski – Fet kitchen / Foto: “Sloboden Pechat”, Dragan Mitreski

- Gjyshja ime pëlqente të piqte byrekë, të bënte byrekë shtëpie dhe në fakt, në vend që të isha në dhomën e ndenjjes ose në dhomën me lodra, isha në kuzhinën e gjyshes... Dhe kur mbarova klasën e tetë, isha. normal me të pesta, nxënës i shkëlqyer dhe kur më pyetën prindërit: “Ku do të regjistrohesh?”, u thashë, mikpritje – thotë Isailovski.

Për “Fet Kitchen” thotë se është vendi i tij ku krijon.

Nikola Isailovski – Fet kitchen / Foto: “Sloboden Pechat”, Dragan Mitreski

– Është vendi ynë ku krijojmë, krijojmë dhe krijojmë pjata të shijshme për barkun tonë. Për momentin, apo jo, "kafeja speciale" është e njohur, dhe ne jemi pak "specialitet". Në vitin 2017 hapëm një kanal në YouTube me emrin “Kuzhina e shëndoshë”, kishte emisione gatimi dhe filluam të gatuanim nëpër evente, filluan të na pyesnin shumë, të na telefononin në evente, evente private. Kështu u rrit historia... Ne nuk kemi mbështetje më specifike nga disa institucione më specifike, gjithçka e bëjmë vetë - thotë Isailovski.

Ai u thotë të rinjve të jenë vetvetja dhe të mos heqin dorë nga ëndrrat e tyre.

Nikola Isailovski – Fet kitchen / Foto: “Sloboden Pechat”, Dragan Mitreski

- Unë kam një mesazh për të gjithë ata që duan të jenë ndryshe nga përditshmëria, të mos heqin dorë nga ëndrra e tyre, të presin... ndoshta nuk do t'ju shpërblehet për një apo dy vjet, por nëse besojnë në atë që janë. duke bërë, në fund do të jetë gjithmonë me sukses - thotë Isailovski.

Nikola Isailovski – Fet kitchen / Foto: “Sloboden Pechat”, Dragan Mitreski

Më poshtë ndiqni të plotë intervistën e koleges Agnesa Chavoli: 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës