VIDEO INTERVISTA| Në skenë u ngjit Dino Kotsev, fans i madh e i vogël i grupit "Memoria".

Dino Kotsev / Foto: Sloboden Pechat / Dragan Mitreski

Muzika e grupit "Memory" bashkon gjenerata të ndryshme, dëshmi për këtë është fansi i tyre, Dino Kocev, i cili është në klasën e tretë në NU "Partenij Zografski" në Shkup.

Në koncertin e madh të mbajtur në sallën Boris Trajkovski, Dino ishte në rreshtin e parë me flamur, pas së cilës muzikantët e vunë re dhe e thirrën në skenë.

- Nuk kisha turp, as frikë, as nervozohesha, u ndjeva shumë mirë në skenë. Nga atje mund ta shihni publikun shumë më mirë dhe se ka shumë njerëz. Jam ndjerë mrekullisht, thotë Dino Shtypi i Lirë.

Dino Kotsev / Foto: Sloboden Pechat / Dragan Mitreski

“Memory” e ka dëgjuar që kur ishte shumë i vogël. Në moshën katër vjeçare tregoi interes për disa instrumente, interesohej se si prodhojnë muzikë. Ai shpesh pyeste: Çfarë është kjo, dhe çfarë është kjo dhe si bie boria... Prindërit, për ta njohur me më shumë instrumente muzikore, kujtuan se "Kujtesa" është një shembull i shkëlqyer për këtë.

- I kam dëgjuar që e vogël dhe e dua shumë muzikën e tyre. Më pëlqejnë të gjitha këngët. Çdo ditë luaj një këngë nga “Memoria” – thotë Dino.

Ai ishte në rreshtin e parë edhe në koncertin e fundit në Shtip dhe përsëri pati privilegjin të dilte në skenë dhe të këndonte krah për krah me muzikantë të dëshmuar.

Kur Dino të rritet, ai dëshiron të jetë ose futbollist ose këngëtar, ose të dyja.

Ndiqni më poshtë bisedën e plotë:

 

 

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës