VIDEO INTERVISTË | Derala: Qytetarët të ushtrojnë të drejtën e votës dhe të dalin të votojnë

Jabir Derala/Foto: Sloboden pechat/ Slobodan Djuric

Në intervistën e sotme për “Sloboden Pechat”, kryetari i organizatës joqeveritare Civil, Jabir Derala, ka theksuar se qytetarët duhet ta ushtrojnë të drejtën e tyre të votës dhe votës në numërimet e ardhshme. Derala beson se qytetarët nuk duhet të lejojnë dikë tjetër të vendosë për të ardhmen e tyre, por edhe se disa subjekteve politike i përshtatet që të kenë një pjesëmarrje më të vogël dhe duan t'i dekurajojnë qytetarët të votojnë.

“Shfrytëzoj këtë rast për t'i bërë një apel qytetarëve që të mos lejojnë të tjerët të formësojnë kulturën apo të ardhmen e tyre politike, por të dalin të votojnë vetë dhe të votojnë ashtu siç vendosin. Sigurisht, shumë njerëz në këtë vend nuk janë të kënaqur me këtë, ata po përpiqen të zvogëlojnë pjesëmarrjen, të dekurajojnë njerëzit që të dalin për të votuar, veçanërisht nëse nuk janë të sigurt se për kë do të votojnë, dhe këtu dua të shtoj se ne në Civil nuk kemi as rëndësi të dalim të votojmë”, tha Derala.

Më shumë nga intervista me Jabir Deralën në videon e mëposhtme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës