VIDEO+FOTO: Shkupi në mëngjes – Të gjithë shkojnë në punë, pinë kafe, bëjnë dashuri

Foto: Metodi Zdravev

Shkupi në mëngjes, qyteti zgjohet. Shkupi, secili me mendimet e veta. Disa nxitojnë të shkojnë në punë, të tjerë pinë kafen e mëngjesit në stolat përreth qendrës së qytetit.

Foto: Metodi Zdravev

Rrugët lahen, mëngjesi blihet. Një pjesë e qytetarëve po shijojnë diellin, të tjerë po blejnë libra.

Foto: Metodi Zdravev

Dikush e nis mëngjesin para një objektivi.

Foto: Metodi Zdravev

Zona e këmbësorëve është e mbushur me njerëz, ka nxitim për të mbërritur në kohë. Për disa, mëngjesi është simbol i dashurisë - kështu fillon dita për ta...

Foto: Metodi Zdravev
Foto: Metodi Zdravev
Foto: Metodi Zdravev

Si po zgjohen Shkupi dhe Shkupianët – shikoni videon e plotë këtu:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës