VIDEO+FOTO | Guxim i paparë në veprim – vjedhje në mes të ditës, në prani të punonjësve të “SLOBODEN PEČAT”

Të gjithë e dimë se shkalla e krimit të vogël në vendin tonë është vazhdimisht në rritje; Cila është arsyeja për këtë, përgjigjen gjithmonë japin sociologët, politologët, Ministria e Brendshme etj., por çfarë përfitimi kanë qytetarët nga statistikat e ndryshme, vëzhgimet etj.? Asnje.

Që edhe ne si kompani futemi në statistikat e zeza, e dëshmon edhe ngjarja e javës së kaluar, kur patëm “mundësinë”, pra punonjësin tonë, të na grabitnin në mes të ditës, në ambientet e zyrës sonë. Vjedhja është kryer për ne nga një person i panjohur, i cili në mënyrë më të paturpshme ka hyrë në një nga dhomat e “SLOBODEN PEČAT” dhe pasi ka “kërkuar” çdo xhaketë në hapësirë ​​– ka “lehtësuar” punonjësin tonë për portofolin.

Ngjarja është regjistruar nga video-përgjimi ynë zyrtar dhe regjistrimet (nga disa këndvështrime) i janë dorëzuar njësisë rajonale të Ministrisë së Brendshme, ku është raportuar ngjarja. Shpresojmë që Ministria e Brendshme ta përfundojë punën e saj sa më shpejt dhe ju këshillojmë të dashur bashkëqytetarë që të bëni pak më shumë kujdes me gjërat tuaja, të mbyllni dyert, të keni kujdes se kush ju kontakton dhe me çfarë rasti, sepse si. shprehja popullore thotë: "Kush e ruan veten dhe e ruan Zoti".

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës