VIDEO+FOTO | Lila në rolin e Marilyn Monroe në dasmën e djalit të Vaska Jankovskës: Këndohet legjendar "Erdelezi"

Foto: Printscreen - Instagram

Prezantuesja dhe influencuesja e njohur, Lila Stojanovska ndan çdo ditë foto dhe video interesante në llogarinë e tij në Instagram. Ushqime, destinacione të mrekullueshme, kombinime mode si dhe momente të mrekullueshme të kaluara me miqtë dhe familjen.

Këtë fundjavë prezantuesja së bashku me djalin e saj Filipi ishin të ftuar në një festë dasme në djalin e Vaska Jankovska, gruaja që këndoi hitin legjendar “Ederlezi” (Dita e Gjergjit) në filmin kult “Shtëpia e varur”, dhe ishte pjesë e grupit të Goran Bregoviqit për shumë vite.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Lila (@lilafilipovska)

Lila ka shpërndarë në rrjetet sociale se djali i saj Filipi dhe djali i Vaskës, dhëndri Allen, janë miq që në kopsht. Sipas videove që prezantuesja ka shpërndarë në profilin e saj në Instagram, ajo dhe Filipi kanë qenë një nga të ftuarit më të gëzuar.

“Epo le të jetë qejf... gjithsesi jeta vazhdon... kudo që të bjerë daullja unë jam, jo ​​më kot thoshin “ai që këndon të keqen nuk mendon”, dhe për Zotin. Unë këndoj dhe kërcej... provojeni edhe atë, është terapi për shpirtin”- ka shkruar Lila në përshkrimin e videos me të cilën ka ndarë momente të bukura nga festa e dasmës.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Lila (@lilafilipovska)


Prezantuesja ishte veshur me një fustan elegant rozë, të cilin e ka plotësuar me doreza rozë. Zgjedhja e modës e Lila-s të kujtonte divën e Hollivudit, Marilyn Monroe, dhe djali i saj i përshtatej asaj me një kostum gri-blu dhe këmishë të bardhë.

“Ndoshta jeta nuk është rozë, por të paktën unë jam rozë”- ka shkruar Lila në përshkrimin e fotove në të cilat pozon me një krijim rozë.

Shumë muzikë dhe të ftuar të gëzuar, e përveç hiteve të shumta, festa e dasmës nuk mund të kalonte pa performancën e legjendarit “Ederlezi”. Vaska Jankovska mori çmimin për arritje jetësore në përvjetorin e 25-të të sivjetmë "Mollëkuqe e Artë e Popullaritetit".

Video e ditës