VIDEO+FOTO | Ndërtimi i “D Festival”: Publiku këndoi këngët, ndërsa këngëtarja mori dhurata nga fansat

Foto: Printscreen - Instagram

Ndonëse ka më shumë se 20 vite që merret me muzikë, famën rajonale e fitoi thuajse brenda natës. Përfaqësuesja serbe në Eurovizionin e sivjetmë në Torino të Italisë me këngën “In corpore sano” po shijon popullaritetin e saj – me këmbë në tokë edhe pse e gjithë Europa e njeh refrenin e këngës.


Ana Ѓuriq, njihet më mirë me emrin e saj artistik Kontrata pushtoi menjëherë audiencën maqedonase, dhe kjo ishte një arsye plus që ata me shije të rafinuar për muzikë të mirë të vizitonin "D Festival" në Dojran.


Fansat e artistit ishin në ballë. Nuk kemi një numër të saktë se sa sutjena ka marrë nga publiku maqedonas gjatë performancës së saj, por e dimë me siguri se ajo mori duartrokitje, brohoritje dhe bluza të mëdha nga një prej artistëve tanë që krijon art të veshur.

Çfarë do të thotë kënga në të vërtetë: Të gjitha simbolet dhe referencat në "In corpore sano" të Contrasta


Biljana Stojkovska, i njohur si Foshnja e Peshqve në një pjesë të koleksionit të tij të fundit të bluzave ai dizenjoi mbishkrimin "ARTIST", "i shkruar" me fontin e njohur.

Stojkovska në profilin e saj në Instagram ka postuar një video të performancës së Konstruktës, por edhe momentin kur ajo i dhuron këngëtares bluzat e saj. Siç mund ta shihni edhe në video, Constructa është kënaqur me dhuratën e Bibit.

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Bibi ™️ (@bibiribi)


Të gjithë donin të kalonin kohë me Constructa-n ose të paktën të bënin një foto, por influencuesi ynë më i ri kaloi pak kohë cilësore me këngëtaren.


Ajo e adhurueshme Frieda, i njohur më shumë në rrjetet sociale si Frida Meh u takua me Constructa, e cila nga ana e saj u takua me Fridën e vogël përmes maskës së saj të XNUMX prillit.


Frida e vogël ishte maskuar në Constructa për Ditën e Shakave dhe me ndihmën e nënës së saj arriti të realizonte edhe koreografinë e Eurovizionit.


Constructa pati një performancë të shkëlqyer në natën finale të “D Festival”, dhe publiku maqedonas përveç këngës së Eurovizionit këndoi edhe këngët e Zemlja Gruvës.

Video e ditës