VIDEO SONDAZH | Si ndikojnë temperaturat e ferrit në shëndetin?

Foto: Free Press/Prince Screen

Maqedonia është goditur nga vala e të nxehtit. Prej disa ditësh është në fazën portokalli. Temperaturat më të larta do të pasojnë këtë fundjavë dhe ekspertët këshillojnë lëvizje të kujdesshme, veçanërisht nga ora 10:17 deri në orën XNUMX:XNUMX. Shtypi i Lirë i pyeti shkupjanët se si ndikon ndryshimi i motit dhe si i kalojnë ditët skëterrë dhe netët tropikale?
Shumica prej tyre mezi punojnë në këtë kohë:

- Nuk mund të funksionoj. Trupi im nuk punon, truri im nuk punon. Asgjë nuk funksionon. E ndez kompjuterin, nuk funksionon, se është shumë vapë - thotë një i ri nga Shkupi.

Një zonjë e moshuar thotë se pjesën më të madhe të kohës e kalon në shtëpi me ajër të kondicionuar.

- Jam ulur nën kondicioner, po pi birrë, po freskohem - thotë një djalë i ri.

Një tjetër thotë se shkon në kafene, ku ka ajër të kondicionuar, ku ka spërkatje uji.

- Ky lloj moti është i bezdisshëm. Kemi probleme me qafën, nuk na dhemb shpina - thotë një banor i Shkupit.

Shikoni të gjithë sondazhin e koleges Agnesa Chavoli më poshtë: 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës