VIDEO | Girona nuk kishte fuqi të befasonte, Real Madridi është lider i ri në La Liga

Foto: EPA-EFE / David Borrat

Girona e vogël ka luajtur shkëlqyeshëm që nga fillimi i kampionatit, por sot ndaj Real Madridit nuk pati asnjë surprizë. “Mbretërit” festuan një fitore të sigurt 0:3 dhe kështu morën krye të tabelës.

Reali tregoi një dëshirë të madhe për të fituar tre pikët që në fillim, ndaj një lojë e tillë u shpërblye pas vetëm 17 minutash lojë. Bellingham asistuar Joselu i cili goditi rrjetën e vendasve për 0:1. Vetëm katër minuta më vonë ai hyri edhe në listën e golashënuesve Chuameni, ndaj po bëhej e qartë se Girona vështirë se do të merrte një rezultat pozitiv.

0:3 finale u vendos nga Bellingham 20 minuta para përfundimit të takimit. Me këtë triumf, Real Madridi është në krye të tabelës me 21 pikë, një më shumë se Barcelona dhe dy më shumë se Girona, e cila tani është në pozitën e tretë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës