VIDEO | Video 'Hot': Hiti i Olivia Newton-John është shpallur kënga më seksi e të gjitha kohërave

Olivia Newton-John Foto: Printscreen/Pinterest/Menshealth/YouTube

Kenga "fizike" mbi Olivia Njuton-Xhon është shpallur kënga më seksi e të gjitha kohërave, dhe është një hit i madh edhe sot, 40 vite pas publikimit.

Edhe pse Olivia la gjurmën më të madhe me rolin e Sandy Olson në filmin kult "Shkëlqyeshëm", ajo ishte po aq e suksesshme në karrierën e saj muzikore. Olivia u bë e famshme me hitin e saj "fizike" nga viti 1981, e cila tre dekada më vonë u shpall kënga më seksi e të gjitha kohërave nga revista "Billboard", pas kryerjes së një kërkimi të gjerë.

Kënga mori një videoklip, i cili ishte aq i përshtatshëm me fjalët e këngës, saqë disa stacione televizive e censuruan atë. Në pikën “hot”, Olivia stërvitet në një palestër të improvizuar të rrethuar nga trupa meshkujsh të djersitur.

Kantautori, aktorja dhe këngëtarja australiane vdiq të hënën pas një beteje më shumë se 30-vjeçare me kancerin e gjirit. Ajo ishte 73 vjeç.

Lajmi i hidhur i tij Profili në Facebook e konfirmoi edhe bashkëshorti i saj John Esterling.

“Ai ndërroi jetë i qetë në fermën e tij në Kalifornia Jugore, i rrethuar nga familja dhe miqtë. Kërkojmë nga të gjithë që të respektojnë privatësinë e familjes në këtë kohë shumë të vështirë”, ka shkruar ai.

Jeta e Olivia Newton-John: Një karrierë e pasur muzikore dhe një luftë luani me kancerin

Olivia Newton zbuloi pse ata nuk luanin me John Travolta në vazhdimin e "Brilliantine"!

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur Olivia Newton-John

Video e ditës