VIDEO | Zelensky publikoi një video të asaj që ai pretendonte se ishte një raketë ruse duke goditur një ndërtesë banimi në Zaporozhye.

Foto: BBC / printscreen

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar një video që ai thotë se tregon një raketë ruse duke goditur një ndërtesë banimi në Zaporozhye, në juglindje të Ukrainës.

Ata sulmojnë zonat e banuara “ku jetojnë njerëz të zakonshëm dhe fëmijë”, shkruan Zelenski.

"Kjo nuk duhet të bëhet 'vetëm një ditë tjetër' në Ukrainë apo kudo tjetër në botë." Bota ka nevojë për më shumë unitet dhe vendosmëri për të mposhtur terrorin rus më shpejt dhe për të mbrojtur jetët”, thuhet në postim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës