VIDEO | Njerëzit e bllokuar kërkojnë ndihmë në rrënojat në Turqi

Rrënojat nga tërmeti në Turqi/ Foto: Zakariya Yahya / Zuma Press / Profimedia

Në rrjetet sociale vazhdojnë të shfaqen pamjet e tërmetit të tmerrshëm që goditi Turqinë dhe Sirinë. Deri më tani, sipas mediave ndërkombëtare, një numër i madh njerëzish kanë mbetur të bllokuar nën rrënojat e ndërtesave.

Ekipet e shpëtimit janë në vendngjarje dhe po bëjnë një betejë titanike për t'i shpëtuar.

Në video, njerëzit e bllokuar nën rrënoja mund të shihen duke kërkuar ndihmë ndërsa shpëtimtarët jashtë përpiqen t'i nxjerrin jashtë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës