VIDEO | Njihuni me Clifford Dog: Ylli i Instagramit me mbi 700.000 ndjekës

Foto: Printscreen / Instagram

Kliford është ylli i ri i Instagramit që fitoi simpatinë e shumë njerëzve në mbarë botën. Clifford i adhurueshëm është një qen, raca njihet si "Goldendoodle" - një kryqëzim midis një retrieveri të artë dhe një qimedredhur, dhe u bë i njohur në vitet nëntëdhjetë.


Ata janë shumë miqësorë me njerëzit dhe mund të jetojnë deri në 15 vjet.


Pronari i tij dhe gjithashtu miku i tij më i mirë, kur e adoptoi, u konsultua me një veteriner për madhësinë që mund të arrijnë këto raca dhe veterineri e bindi atë se është një qen i mesëm që nuk do të rritet shumë.


Me sa duket veterineri gaboi sepse Clifford është një bukuroshe e madhe, me gëzof të madh, me kaçurrela të arta sot. Clifford është një influencues i përkushtuar që ka më shumë se 700.000 ndjekës në llogarinë e tij në Instagram.


I pëlqen të hipë në një makinë në sediljen e pasagjerit, i pëlqen të bëjë pazar me pronarin e tij, ecjen dhe pozimin për fotoreporterët kur është i ftuar si i ftuar special në ngjarje të shumta të rëndësishme.


Clifford është nominuar edhe për American Influencer Awards. Besojmë se do ta fitojë këtë titull.

Video e ditës