VIDEO | Dita e dytë e suksesit të Nikola Rokvic: Këngëtari serb u shpall nga rruga për në Greqi

Nikola Rokvic / Foto: Printscreen / Instagram

Këngëtarja serbe Nikolla Rokvic u nis në këmbë për në Greqi dhe duhet të përshkojë 1.150 kilometra, të gjitha për shkak të misionit humanitar që ka. Këngëtarit i duhet të arrijë në manastirin e Shën Nektarit të Egidës dhe rrugës do të mbledhë fonde për të ndihmuar shumë familje, por më e rëndësishmja fëmijët e sëmurë.

Këngëtari është larguar ditën e djeshme nga tempulli i Shën Savës dhe i informon vazhdimisht ndjekësit e tij për udhëtimin në Instagram. Rokvic foli në ditën e dytë të suksesit dhe tregoi se si ishte situata gjatë rrugës.

“Ka një erë të fortë, por nuk është e tmerrshme, sepse nuk ka shi”, ka thënë Nikolla në një video të shkurtër që ka shpërndarë në rrjetin social Instagram dhe më pas ka lajmëruar sërish.

“Unë them: “Mirë është, nuk bie shi”. Njerëzit thonë bukur: "Hesht, mos fol". Le të bjerë shi, është në rregull. Vetëm për të qenë të lumtur. Gëzuar, njerëz”, shtoi këngëtarja.

Meqë ra fjala, ai dhe bashkëshortja e tij Bojana themeluan një fondacion që do të ndihmojë më të pambrojturit.

“Ju informojmë se unë dhe Nikolla themeluam fondacionin “Familja”, i cili do të merret me ruajtjen e vlerave tradicionale dhe të familjes si institucion dhe si vend i shenjtë. Fondacioni do të ndihmojë familjet me shumë fëmijë, fëmijë të pambrojtur, të talentuar dhe të sëmurë. Dhe misioni ynë i parë do të jetë ndihma në onkologjinë e fëmijëve”, tha bashkëshortja e këngëtarit.

Nikolla Rokviç u nis për në Greqi në këmbë, i duhet të përshkojë 1.150 kilometra

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës