VIDEO | Në një derbi të madh, Leipzig dhe Bayern ndanë pikët

Foto: EPA-EFE / CLEMENS BILAN

Lajpcigu dhe Bayern Munich kanë luajtur sot një derbi madhështor në Gjermani.

Bayern hyri si favorit i lehtë, por Leipzig e nisi më mirë ndeshjen dhe shpejt kaloi në epërsi 2:0. Së pari Openda co Minuta e 20-të dhe gjashtë minuta më vonë Lukeba rriti epërsinë.

Bayerni po sulmonte dhe po përpiqej të shënonte, por në pjesën e parë nuk i doli. Mysafirët shtypën edhe më shumë në pjesën e dytë, avantazhin e mikpritësve e zvogëloi Kane në minutën e 57-të me një gol penallti.

Edhe 20 minuta për të shkuar Leroy Sane përfitoi nga shtimi i Muzikore dhe gjuajti për 2:2, rezultat i cili rezultoi përfundimtar.

Pas gjashtë raundeve, Bayern ka 14 pikë me katër fitore dhe dy barazime, ndërsa Leipzig ka një pikë më pak me katër fitore, një humbje dhe një barazim.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës