VIDEO: Një politikan paraguaian dhe tre persona të tjerë vdiqën në një aksident avioni, avioni u rrëzua gjatë ngritjes

Foto: Twitter

Walter Marks, politikani paraguaian, përfaqësues i partisë në pushtet të Kolorados dhe tre persona të tjerë vdiqën në një aksident avioni. Avioni u rrëzua dhe mori flakë pak pas ngritjes rreth 180 kilometra nga Asuncion.

“Aeroplani u rrëzua menjëherë pas ngritjes, rreth 200 kilometra nga qyteti i Asuncion. Një përfaqësues i partisë në pushtet të Kolorados dhe tre burra që ishin pjesë e ekipit të tij vdiqën në aksident”, thuhet në raportin e policisë.

“Kam marrë një lajm të hidhur për vdekjen e kolegut, mikut dhe vëllait tonë, Walter Harms”, shkroi në rrjetet sociale zëvendëskryeministri i Paraguait, Pedro Aliano.

Në videon që po qarkullon shihen rrënojat e avionit që digjen në fushën ku u rrëzua avioni.

Sipas të dhënave fillestare, avioni ka goditur një pemë gjatë ngritjes, gjë që ka çuar në një zjarr dhe rënie të shpejtë të avionit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës