VIDEO | Vesna Petrushevska: Igor Dzambazov më paralajmëroi se jemi shumë të vjetër për teatër dhe nuk mund të kandidojmë më

Foto: Promo

Vesna Petrusevska, Igor Jamabazov и Toni Mihajlovski Ata përveçse kolegë janë edhe miq të ngushtë prej gjysmë shekulli.

“Kemi 50 vite bashkë”, është shprehur aktorja në emisionin “Një mbi Një” me Jarrën, pjesa e dytë e të cilit u transmetua të dielën në Channel 5 TV.

- Vetëm mua më lanë vajzat. Vetëm unë kalova pritjen e tyre. Ne patëm një takim me Igorin për shfaqjen tonë ekologjike 'Axhenda 21' dhe ai më tha: 'Mos gënjejmë, jemi shumë të vjetër për të shkuar në teatër. Nuk mund të luajmë, na dhemb shpina, nuk mund të vrapojmë. Po më paralajmëron se jam regjistruar në magjistraturën e regjisë, që nuk më shkon rastësisht ta marr në shfaqje”, tha Vesna dhe shtoi se duhet të përfundojë masterin në regji në prill ose maj. Vesna e tregon këtë histori në minutën e 24-të.

I gjithë emisioni mund të gjendet në kanalin “Një për Një” në YouTube në linkun e mëposhtëm:

(Teksti tregtar)

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës