VIDEO | Vesna Baby: Pyes veten nëse Toshe do të kishte vdekur nëse do ta kisha mbajtur një orë më shumë

Foto: Promo

Vesna Petrusevska, i cili ishte mik i mirë me yllin e popit Tose Proeski, thotë se i mungon pa masë.

- Më mungon energjia e tij. Shpesh pyes veten se si do të ishte zhvilluar tani – tha aktorja në emisionin “Një mbi Një” te Jare.

Pjesa e dytë e bisedës me Vesnën do të transmetohet të dielën, nga ora 18.30 në televizionin Channel 5. Vesna tregoi një histori të panjohur deri më tani nga takimi i saj i fundit me Toshen, në regjistrimin e emisionit të saj, një natë para se të vdiste, më 15 tetor 2007.

– Atë natë, kur e incizuam “Vrteleshka”, ishte shumë i pashëm, shumë i pashëm, shumë i qetë, shumë i qetë, bëri albumin më të mirë në karrierën e tij, ishte i kënaqur me atë që po bënte. Çdo vit është gjithnjë e më e vështirë për mua që ai të largohet. Shpesh mendoj se më tha se i dhemb këmba dhe nuk isha merak se mos i ndodhte asgjë. Më vjen shumë keq që nuk e mbajta një orë tjetër, që në fakt e mbajta një orë tjetër pas xhirimeve, po flisnim. Shpesh pyes veten, nëse të paktën do ta kisha mbajtur edhe një orë, ndoshta nuk do të ndodhte atë mëngjes - tha Vesna Baby.

Videoja e mëposhtme është një pjesë e vogël e historive interesante që ajo ka rrëfyer në “Një për Një”.

(Tekst komercial)

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës