VIDEO | Tmerri në Karolinën e Jugut: Ish-ushtari amerikan vrau kolegun dhe tre fëmijët e tij, më pas e mori vetë vendimin

Policia amerikane / Foto: Profimedia

Një ish-ushtar qëlloi dhe vrau një pjesëtar aktiv të ushtrisë amerikane dhe tre fëmijë në një shtëpi në Karolinën e Jugut përpara se të qëllonte veten, thanë zyrtarët sot.

Dy zyrtarë amerikanë konfirmuan se ishin personel ushtarak.

Policia tha se janë gjetur trupat e tre fëmijëve dhe dy burrave dhe dyshohet se njëri prej tyre është vrasësi.

Hetimet janë duke vazhduar, ndërsa jozyrtarisht ka dëshmitarë që kanë treguar se çfarë ka ndodhur.

Identiteti i viktimave nuk është bërë i ditur.

Emrat e të gjithë të vrarëve ndoshta do të bëhen të ditur nesër, bëri të ditur ai USNews.

“Ishte një natë e gjatë. Kjo ishte një gjë e tmerrshme”, tha mjekja ligjore.

"Distrikti shkollor është i pikëlluar për humbjen e tre nxënësve që ndoqën shkollën fillore dhe njëri prej të cilëve ndoqi shkollën e mesme," tha mbikëqyrësi. William Wright.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës