VIDEO | Një tjetër gjigant spanjoll ra në Beograd: Crvena Zvezda festoi kundër Valencias

Foto: KK Crvena zvezda

Pas krizës, Crvena Zvezda fillon t'i ngjajë vetes dhe e udhëhequr nga i shkëlqyeri Campazzo ka shënuar një tjetër fitore të madhe në Euroligë.

Pas rënies së Baskonias në sallën “Aleksandar Nikolic”, nga bardhekuqtë u mposht edhe Valencia me rezultat 92:73. Pas një sërë rezultatesh të këqija që erdhën si pasojë e rrethanave të shumta jo të favorshme, basketbollistet e kampionit serb dhe rajonal me këtë fitore mbetën në lojë për t'u kualifikuar në play-off të Euroligës.

Diferencën kyçe në ndeshje “bardhekuqtë” e bënë në çerekun e dytë, që mjaftoi për një triumf përfundimtar 92-73. Filip Petrushev me 20 pikë ishte emri i parë te fituesit, ndërsa te humbësit Radebau shënoi 14 pikë.

Më herët gjatë ditës së sotme Zalgiris Kaunas bëri një hap të madh drejt katërshes së parë pasi mposhti Monacon me 79:70.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës