VIDEO: Ukraina rrëzoi avionin e fuqishëm ushtarak të Putinit?

foto: Wikipedia, Beriev A-50U/M

Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar një radar ushtarak rus Beriev A-50U/M prej 330 milionë dollarësh mbi Detin Azov.

Vendi i rrëzimit, rreth 322 kilometra larg vijës së frontit në Ukrainën jugore, mund të tregojë se avioni me radar me katër motorë me një ekuipazh prej 15 personash ose pësoi një dështim mekanik ose u godit ndërsa fluturonte afër vijës së frontit dhe përpiqej të kthehej në vendin e tij. baza në Krasnodar para shpërthimit, raportojnë mediat lokale.

Një video që u shfaq sot në mediat sociale raportohet se tregon rrënojat e përfshira nga flakët në rajonin Krasnodar të Rusisë, në lindje të Detit Azov.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës