Udinese nuk mund t'i kthehet fitoreve në Serie A/foto: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Pas një fillimi të shkëlqyer të sezonit në kampionatin më të fortë italian, kompozimi i Andrea SottitNë pesë ndeshjet e fundit ai nuk di për një fitore.

Udinese brenda 13 raundeve në Seria A. zhgënjeu tifozët e tij duke luajtur vetëm një barazim 1:1 kundër Është shërim.

Colombo Në minutën e 33-të u dha përparësi mysafirëve dhe vendasit barazuan Beto në 68 minuta.

Sulmuesi maqedonas Ilija Nestorovski edhe pse ishte në mesin e rezervave, nuk mori minuta për ndeshjen e dytë radhazi.

Klubi nga Udine është në vendin e shtatë me 23 pikë, ndërsa Leçe në pozitën e 17-të me nëntë pikë.