VIDEO | Përpjekja u shpërblye: Një qen u përpoq të bënte miqësi me një mace për dy vjet

Boo and Earl / Foto: Instagram, @beauthesammy

Njerëzit që i duan kafshët nuk e kanë problem të mbajnë qen dhe mace në të njëjtën kohë. Por fakti është se këto kafshë shtëpiake të adhurueshme nuk shkojnë mirë bashkë.

Qeni Buford Samoyed kaloi dy vjet duke u përpjekur të bënte miqësi me macen Earl. Në fillim, macja nuk mund ta pranonte "shokun e dhomës" gazmor, iku prej tij dhe e goditi vazhdimisht me putrat e tij, raportoi "The Dodo".

"Boo u largua nga rruga e tij për t'u miqësuar me Earl, ai kurrë nuk pushoi së provuari të miqësohej me të," thanë pronarët e tyre.

Samoyed i dashur u përpoq të bënte miq me macen në çdo mënyrë të mundshme, kështu që Earl përfundimisht filloi të pranonte faktin që Boo, në fund të fundit, ekziston.

“Kur pamë për herë të parë Earl-in duke u përqafuar me Boo-n, ishte si të fitonim lotarinë. “Ata u mësuan me njëri-tjetrin, kështu që tani ndonjëherë shtrihen bashkë”, thonë pronarët.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga The Dodo (@thedodo)

Video e ditës