VIDEO: Një garë në Formula 2 solli një aksident të tmerrshëm që mund të kishte përfunduar në mënyrë tragjike

Incidenti i Silverstone përfshiu Dennis Hauger dhe Roy Nissani/Foto: Printscreen/Twitter/@Burnfessor1

Gara që u zhvillua në Silverstone brenda Formula 2 pothuajse kishte një fillim fatal dhe tragjik.

Dy pilotë në garë u përplasën dhe përfunduan jashtë pista, fatmirësisht pa pasoja.

Dennis Hauger dhe Roy Nissani ishin përfshirë në incident, dhe halo (sistemi i mbrojtjes së shoferit në kabinën e makinave) i shpëtoi jetën shoferit pasi makina ishte fjalë për fjalë në majë të makinës tjetër në një moment.

Diçka e ngjashme me situatën në Monza ku makina e Max Verstappen përfundoi në kokën e Lewis Hamilton.

Se si dukej e gjitha mund ta shihni në video:

Video e ditës