VIDEO | Trajkovski shënues në humbjen e Hajdukut

Foto: HNK Hajduk

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Aleksandar Trajkovski ishte golashënuesi në ndeshjen për Hajdukun, por kjo nuk e ndihmoi skuadrën e tij të mbyllte serinë e zezë në kampionatin vendas.

Për Hajdukun humbja e sotme ndaj Osijekut me 2:1 ishte e katërta radhazi. Trajkovski, i cili e nisi ndeshjen nga minuta e parë, barazoi me gol në minutën e 28-të.

Ky gol ishte vetëm i dyti për Trajkovskin që kur ishte në skuadrën e Splitit.

 

Hajduk Split [1] – 1 Osijek – Aleksandar Trajkovski 28'
byu/50lipa infutboll

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës