VIDEO: Trajkovski fitoi vendin e dytë në mitingun atletik në Kopenhagë

foto: facebook/Andreas Trajkovski

Andreas Trajkovski në kërcimin së gjati ai ishte i dyti në mitingun në Kopenhagen, Danimarkë.

Atletja jonë me një kërcim prej 7.70 metra (+2.8 m/s) fitoi vendin e dytë në miting, i cili ka një etiketë bronzi nga World Athletics.

Ky ishte konkursi i dytë i Trajkovskit në kërcim së gjati në natyrë të sezonit.

Vendi i parë në tubim i takoi Daniel Ingi Egelson (Islandë) me një kërcim prej 7.92 metrash, ndërsa i treti ishte Christoph Papp (Hungari) me rezultat 7.54 metra.

– Jam i kënaqur me kërcimet. Teknika ime nuk ishte më e mira, por megjithatë arrita të kërcej 7.70 metra dhe kisha katër kërcime mbi rekordin e vjetër të Maqedonisë nga viti i kaluar, që është shenjë e mirë se jam në formë të mirë këtë sezon - tha Trajkovski pas ndeshjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës