VIDEO: Tragjedi në Indi, qindra të vrarë dhe të plagosur në një aksident treni

Aksident i tmerrshëm treni në Indi/Foto: Twitter

Të paktën 50 njerëz u vranë dhe 300 u shtruan në spital në Indi kur një tren pasagjerësh u përplas me një tren mallrash në shtetin indian të Odisha, thanë mediat indiane dhe autoritetet lokale.

Anija Coromandel Express, e cila udhëtonte nga Kalkuta në Chennai, doli nga shinat dhe goditi një tren mallrash. Operacionet e shpëtimit janë duke u zhvilluar.

Një përplasje midis dy trenave në gusht 1995 pranë Nju Delhit vrau 358 njerëz në aksidentin më të rëndë hekurudhor të vendit. Më shumë se 12 milionë njerëz transportohen me 14.000 trena çdo ditë në Indi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës