VIDEO: Një tornado në Santorini përmbysi një shtëpi të tërë, banorët janë tmerruar

Tornado / Foto: Ekran printues

Një video është shfaqur në rrjetin social TikTok ku shihet një shtëpi në Karterados në Santorini të Greqisë duke u përmbysur nga erërat e forta.

Vendasit, siç dëgjohet në video, nuk u kanë besuar syve kur kanë parë erën e fortë duke ngritur dhe përmbysur shtëpinë e fqinjëve të tyre.

Dëshmitarët okularë që kanë kapur këtë video të pabesueshme thonë se shtëpia ka qenë e zbrazët dhe fatmirësisht nuk ka pasur viktima në këtë incident.

@kaloudis_theodoros

Δυνατός Αιμος sot, 28 shtator 2023, σημείωσε σον άρος λυόμενο της στον Καρτεραδο Σαντορίνης σημακως χωρις θυματα.#për ty #fu #ekloges2023 #santorinigreece #fyp

♬ tingulli origjinal – Καλούδης Θεόδωρος

Zjarrfikësit grekë evakuuan më shumë se 3.000 njerëz midis të martës dhe të mërkurës. Pas stuhisë, në Greqi u shkaktuan rrëshqitje dheu dhe u shkatërruan rrugë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës