VIDEO | Historia e trishtë pas këngës më të famshme të Teatrit të Pistë

Foto: Pamja e ekranit, YouTube

Kënga më e famshme e grupit kroat të rock-ut Teatër i pistë, "Ate nate kur u mbytesh" u bë një hit i madh rajonal në fillim të viteve XNUMX.

Që atëherë, ka qarkulluar historia se këngëtarja Jasenko Houra e shkroi këtë këngë pasi u kthye nga ushtria. Ai dyshohet se kishte një të dashur që i kishte premtuar se do ta priste derisa të përfundonte dy vjet shërbimin ushtarak.

Kur u kthye nga ushtria, Houra dhe grupi i tij u fejuan me muzikën e një dasme. Në fund rezultoi se nusja ishte pikërisht e dashura e tij, e cila megjithatë nuk e realizoi premtimin.

Gjithashtu, sipas thashethemeve të pazarit, vajza i ka marrë jetën vetes pas dasmës dhe Houra nuk ka folur kurrë publikisht për këtë histori të trishtë.

Grupi legjendar kroat Prljavo kazalishte u shpërbë

Video e ditës