VIDEO | Babai i Mateut shpreson se ai është gjallë: Magjistarët dhe psikikët më telefonojnë dhe më thonë se ku fshihet

Kërkimi për Matthew zgjat më shumë se 20 ditë / Foto: Twitter

Kërkimet për Matej Famullinë vijojnë prej më shumë se 20 ditësh dhe ekipet e angazhuara për gjetjen e tij nuk ndalen pavarësisht motit të ftohtë dhe shiut.

Në rrjetin social Instagram është postuar një video ku shihen pjesëtarët e zjarrfikëses vullnetare Palilula, në errësirë ​​dhe borë, duke kërkuar me drita terrenin rreth lumenjve.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga 192.RS (@ 192_rs)

Në një intervistë për Telegraf.rs, babai i tij Nenad pohon se e vetmja gjë që ka rëndësi për të është të zbulojë të vërtetën, cilado qoftë ajo.

– Ditët e fundit më kanë telefonuar magjistarë dhe psikikë dhe më kanë thënë se Mateu është gjallë dhe ku fshihet. Njëri më tha vetëm "të kërkoja djalin tim në një shtëpi dykatëshe pranë kanalit Danub-Tisza-Danub". Se Mateu "jeton atje në katin e dytë dhe është mirë". Një tjetër madje më sugjeroi që ta kërkoja në një ndërtesë të lartë përballë Gothic - përsëri duke u kërkuar njerëzve të thërrisnin policinë e Beogradit për çdo informacion. Unë do t'i kërkoja njerëzve të mos thonë gënjeshtra sepse policia duhet t'i mohojë më vonë. Le të kuptojmë, nuk i ik të vërtetës, sido që të jetë. Unë jam gati për gjithçka vetëm për të gjetur se ku është djali im. Jam i vetëdijshëm që ka kaluar shumë kohë, por si prind kam shpresë që djali im të jetë gjallë. “Të më falin të gjithë, por unë jam prind dhe për sa kohë ka pak shpresë, besoj në rezultatin më të mirë”, tha Parish.

Video e ditës