VIDEO: Superevropiani Shkupi, kryesuesit më afër një dykrenësh me Dinamon e Zagrebit

Škupi festoi bindshëm me 3:0 në Shkup ndaj Lincoln Red Imps/Foto: facebook.com/lincolnredimpsfc

Sonte në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” – Shkup ekipi i Shkupi triumfoi bindshëm me 3:0 Lincoln Red Imps në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues në Champions League.

Lojtarët e udhëhequr nga trajneri Gotse Sedloski në fushë treguan pse janë favorit në këtë dyluftim dhe këtë do të mundohen ta dëshmojnë në ndeshjen e kthimit, e cila do të luhet pas shtatë ditësh në Gjibraltar më 12 korrik.

Fituesi i kësaj ndeshjeje me dy ndeshje në raundin e dytë kualifikues të Ligës do të përballet me kampionin kroat Dinamo Zagreb.

Në stadiumin tonë më të madh, kryesuesit kryesuan pas pjesës së parë me golat e Danfa në 11 dhe Adetunji në 29 minuta.

Në pjesën e dytë, avantazhi mund të ishte edhe më i madh, Sheyi goditi shtyllën në minutën e 53-të, ndërsa Adetunji në të 67-ën goditi traversën.

Më herët, në minutën e 53-të, vendasit kanë mbetur me një lojtar më pak për shkak të dy kartonëve të verdhë të gjeorgjianit Margvelashvili.

Por pavarësisht kësaj, avantazhi i Shkupit u bë më i madh në minutën e 62-të, kur ai shënoi autogol. Njeri i mençur.

Liga e Kampioneve
Raundi i parë kualifikues (ndeshja e parë)

Skupi (Maqedoni) – Lincoln Red Imps (Gjibraltar) 3:0

Shkupi: Naumovski, Sheyi, Margvelashvili, Senghor, Brdarovski, Alvarez, Hamidi (Gorgiev 89'), Kueven, Danfa (Zlatkov 76'), Adetunji, Cefas (Bajrami 59').

Video e ditës