VIDEO: Stole Dimitrievski ndeshja e katërt sezonale në “La Liga” pa pësuar gol

foto: EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Në raundin e shtatë të kampionati më i fortë spanjoll i futbollit përbërjen e Rayo Vallecano luajtur pa gola (0:0) kundër Kadizi.

Të gjithë ndeshjen për Rayo Vallecanon e luajti portieri i kombëtares maqedonase Tavolina Dimitrievski. Është ndeshja e katërt (nga shtatë paraqitje) këtë sezon në kampionat në të cilën rrjeta e Dimitrievskit është në qetësi.

Në minutën e 88-të, mysafirët luajtën me një lojtar më pak se dy kartonët e verdhë të lojtarit ndërkombëtar nga Gana, Abdul Mumin.

Rayo Vallecano aktualisht është i gjashti me 11 pikë, ndërsa Cádiz është i nënti me nëntë.

Videon me momentet më interesante nga ndeshja Cadiz – Rayo Vallecano mund ta shikoni në linkun e mëposhtëm KETU

Një tjetër ndeshje është luajtur në “La Liga”. Real Sociedad me golin e Fernandez në minutën e 32-të, pas asistimit të Turnit, festoi me 0:1 ndaj Valencia.

VIDEO | As Real, as Barca: Girona është lider i ri në "La Liga"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës